College of Sciences Class 2021
# First Name Last Name Major Comment
1 Levani Abuladze Computer Science  
2 Beka Aivazashvili Computer Science  
3 Emil  Ahmadov Computer Science  
4 Iza Akhuashvili Computer Science  
5 Aleksandre Begiashvili Computer Science Summa Cum Laude
6 Levan Berelidze Computer Science Summa Cum Laude
7 Daviti Beriashvili Computer Science  
8 Sergi Betkhoshvili Chemistry Summa Cum Laude
9 Levan Bichinashvili Chemistry  
10 Giorgi Chankseliani Computer Science Cum Laude
11 Anna Charbadze Chemistry  
12 Salome Chiladze Biochemistry  
13 Nikoloz Gabunia Computer Science  
14 Daviti Garuchava Computer Science  
15 Nino Giorgadze Computer Science Summa Cum Laude
16 Gocha Gunashvili Computer Science Magna Cum Laude
17 Ani Gverdtsiteli Computer Science  
18 Tornike Iarajuli Computer Science  
19 Natia Inadze Chemistry Summa Cum Laude
20 Tornike Jajanidze Computer Science  
21 Saba Kalmakhelidze Computer Science  
22 Phuad Karaev Computer Science  
23 Davit Khutsishvili Biochemistry Cum Laude
24 Asmat Kontselidze  Biochemistry  
25 Tinatin Kotolashvili Computer Science Summa Cum Laude
26 Alexander Kutaladze Computer Science  
27 Nika Kutalia Chemistry Summa Cum Laude
28 Nineli Lashkarashvili Computer Science Summa Cum Laude
29 Levan Lobjanidze Computer Science  
30 Gvantsa Lomidze Chemistry  
31 Giorgi Machavariani Computer Science  
32 Sofiko Maglakelidze Chemistry  
33 Amiran Malania Computer Science  
34 Ana Maludze Computer Science Magna Cum Laude
35 Giorgi Meladze Computer Science Summa Cum Laude
36 Ana Menteshashvili Chemistry Magna Cum Laude
37 Marita Merabishvili Computer Science  
38 Khatia Merabishvili Biochemistry Cum Laude
39 Guga Mirotadze Computer Science  
40 Giorgi Natroshvili Computer Science Cum Laude
41 George Pkhakadze Chemistry Cum Laude
42 Giorgi Sandroshvili Computer Science  
43 Nikoloz Shalikiani Computer Science  
44 Giorgi Sharmiashvili Computer Science Cum Laude
45 Ketevan Shartava Computer Science Summa Cum Laude
46 Luka Simsive Chemistry Cum Laude
47 Nino Tabagari Biochemistry Cum Laude
48 Nata Tchitchinadze Chemistry  
49 Giorgi Turdziladze Computer Science  
50 Irakli Zarnadze Chemistry  
51 Tamar Jalaghonia Computer Science  
52 Akhmed Akhmedovi Computer Science  

College of Engineering Class 2021

# Fist Name Last Name Major Comment
1 Nikoloz Sanakoevi Computer Engineering Cum Laude
2 Anastasia Akhvlediani Computer Engineering Summa Cum Laude
3 Aleksi Aleksandria Electrical Engineering Cum Laude
4 Irakli Ambokadze Civil Engineering Summa Cum Laude
5 Davit Barbakadze Computer Engineering Magna Cum Laude
6 Lasha Butkhuzi Electrical Engineering Magna Cum Laude
7 Uta Buziashvili Electrical Engineering  
8 Guram Bzekalava Construction Engineering  
9 Mariam Chikhradze Construction Engineering Summa Cum Laude
10 Levani Chitanava Electrical Engineering Summa Cum Laude
11 Erekle Dateshidze Civil Engineering  
12 Ani Dzamelashvili Computer Engineering  
13 David Enukidze Civil Engineering Cum Laude
14 Shalva Esakia Civil Engineering  
15 Guga Esitashvili Computer Engineering  
16 Tea Gamrekelashvili Electrical Engineering Cum Laude
17 Ketevan Gogia Electrical Engineering  
18 Ioane Gogolashvili Construction Engineering Cum Laude
19 Givi Gordeziani Construction Engineering  
20 Bakhva  Jakeli Civil Engineering  
21 Dachi Janelidze Electrical Engineering  
22 Ana Jervalidze Civil Engineering Cum Laude
23 Tsotne Karchava Electrical Engineering Magna Cum Laude
24 Mariami Khukhunashvili Civil Engineering  
25 Giorgi Khvadadze Civil Engineering  
26 Vakhtang Kontridze Computer Engineering Magna Cum Laude
27 Guga Kupradze Electrical Engineering Summa Cum Laude
28 Nika Kurdadze Computer Engineering  
29 Mikheil Makharadze Computer Engineering  
30 Omari Mamalashvili Civil Engineering Magna Cum Laude
31 Valerian Marsagishvili Construction Engineering  
32 Vano Mazashvili Computer Engineering  
33 Beqa Mikadze Electrical Engineering Cum Laude
34 Luka Nikolaishvili Civil Engineering  
35 Nino Nonikashvili Electrical Engineering  
36 Mikheil Nozadze Civil Engineering Cum Laude
37 Timur Ozdemir Electrical Engineering  
38 Luka Pantsulaia Computer Engineering Magna Cum Laude
39 Anano Papinashvili Construction Engineering  
40 Anna Pavliashvili Construction Engineering Summa Cum Laude
41 Salome Pirosmanishvili Electrical Engineering Summa Cum Laude
42 Ana Shonvadze Construction Engineering  
43 Giorgi Solomnishvili Electrical Engineering Summa Cum Laude
44 Avtandil Tavkhelidze Civil Engineering  
45 Tsotne Tsirekidze Electrical Engineering Cum Laude
46 Reziko Tsirgvava Electrical Engineering Cum Laude
47 Ramaz Tskhadadze Computer Engineering Cum Laude
48 Luka Vacharadze Civil Engineering  
49 Tinatin Vacheishvili Construction Engineering Magna Cum Laude
50 Yawen Ye Civil Engineering Cum Laude
51 Alexander Jikia Construction Engineering  
52 Davit Kakachishvili Civil Engineering  
53 Temuri Malakmadze Civil Engineering  
54 Guram Menteshashvili Civil Engineering  
55 Tornike Paitchadze Electrical Engineering  
56 Giorgi  Gelashvili Computer Engineering  
57 Tornike Medulashvili Computer Engineering  
58 Ramtin Ranjpour Computer Engineering